Jump to content

Mūsų TeamSpeak kanalo statistika

Atsisiųskite SAMP 0.3.7 ir pradėkite žaidimą Mūsų serveryje!

Serverio statistika

Šiuo metu serveryje žaidžia:

Topai


Populiariausias turinys

Showing content with the highest reputation on 2019.06.24 Visose vietose

 1. 17 points
  Idėja RLSui! Realybėje šiandien ieškome paparčio žiedo, kurį, pasak liaudies, gali rasti tik drąsūs bei išmintingi asmenys. Beieškant šio žiedo kviečiame prisidėti prie analogiškos paieškos - mums reikia, kad surastum tą pačią geriausią idėją RLSui, kuri, galbūt galėtų būti administracijos kelias į išpildymą! ------------------- Tikslas jums - Sukurti idėją, kuri būtų susijusi su mūsų projektu. Visiškai nesvarbu ar idėją yra susijusi su forumu/modifikacija ar tiesiog kokiu nors palinkėjimu žaidėjams. Idėja turi būti pilnai aprašyta, nuo mažų mažiausios a, iki pačios didžiausios Ž. Idėją turi būti taip sugeneruota, jog niekam nekiltų kokių nors klaustukų! Tikslas administracijai - Geriau suprasti ko žaidėjai tikisi iš mūsų projekto, duoti progą pasireikšti visiems projekto nariams su savo idėjomis, pasistengti, jog geriausios idėjos virstų realybe. Prizų sąrašas: vt. - 3000 kreditų, SandKing tr. priemonė bei VVP verslas. vt. - 2000 kreditų bei VVP verslas. vt - 1000 kreditų. ------------------- Papildoma informacija bei taisyklės Konkursą rengia pagrindinė projekto administracija. Konkurso nugalėtojus renka projekto komanda, atsižvelgdama į žaidėjų išreikštą palaikymą idėjoms (reputacijos sistema) Konkurso dalyviai parašydami savo idėjas šioje temoje įsipareigoja leisti jas naudoti RLS projekto vystymui. Konkurso prizininkai (pirmos trys vietos) turės galimybę prisidėti prie jų idėjų realizavimo, jei pgr. administracija nuspręstų bandyti įgyvendinti parašytas idėjas. Konkurso dalyvių skaičius neribojamas, idėjų skaičius taip pat. Rekomenduojama savo idėjas patalpinti į spoilerį. Konkursas vyksta iki liepos 1d. Vėliau tema užrakinama ir per savaitę laiko išrenkami nugalėtojai. Komentavimas leidžiamas tik konkurso dalyviams. Galima dalyvauti ir su savo idėjos komanda - prizus galima padalinti. Kuo daugiau galvų, tuo geriau! Parašytas idėjas galima pildyti bei redaguoti iki pat temos užrakinimo. Idėjos negali būti kopijuojamos. Rašant idėją jūs garantuojate, jog idėją sugalvojote pats būtent mūdų serveriui. TEMA SKIRTA ĮDOMIOMS, IŠSAMIOMS, ARGUMENTUOTAI NUO A IKI Z APRAŠYTOMS IDĖJOMS. Čia ne pasiūlymų tema, o konkursas. Pasieku teisę paslėpti komentarus, kuriuose nėra pilnų paaiškinimų, pavyzdžių kaip kas turi veikti, ar idėjos tiesiog nėra vertos būti čia (primenu - čia ne pasiūlymų skiltis). Sėkmės dalyviams, laukiame jūsų idėjos RLSui!
 2. 7 points
 3. 6 points
  #1 idėja Furgonas #2 idėja Kanapių sėklų rinkimas
 4. 5 points
  DARBAI BE PAKVIETIMO MINI ŽAIDIMAS PAĮVAIRINT DIENAI NAMO PATOBULINIMAI ADMINISTRATORIAI GARAŽAI MISIJOS
 5. 5 points
  tik prisijungiu zona laimėjom vieną zoną, puolam kitą tryse zoną paimėm dabar jau penkiese daužom 15 proc per 1d neblogai sakyčiau ;d
 6. 5 points
  pora momentų, šnd buvo lafa Rly nibba Apsidaužėm ;dd Kai iš sarašo 8 žmonės kone visa laika zonose Gang gang, AČIŪ JUMS
 7. 3 points
  Sveikas Žmogau, skaitantis mano įdėjų sąrašą! Norėčiau pristatyti nemažą kiekį pasiūlymų, kuriuos norėčiau matyti įvykdytus čia, Realiame Lietuvos Serveryje #1 Atnaujinimas Teisėsaugai #2 Bendras atnaujinimas darbams. #3 Nusikalstamo patobulinimas #4 TRV darbo patobulinimas #5 Mechanikų darbo patobulinimas #6 Veiklos padidinimas serverio naujokams bei įprastiems žaidėjams #7 VM atnaujinimas #8 Daugiau galimybių ties event kūrimu IV lygio administratoriams #9 Apsaugos atnaujinimas #9 Žvejyba #10 +REP žaidime #11 Taksofonai #12 Serverio garbes siena #13 Alkio sistema #14 RC darbo atnaujinimas. #15 Saugios zonos #16 Darbo birža #17 Naujokų prisiregistravimas #18 Nuomuojami dviračiai #19 Kalėjimo update #20 Laivų punktas. #21 Šiukšlių supirkimas #22 Administratorių zonos atnaujinimas . #23 Žinučių rašymas atsijungusiam, bei jų gaviklis. #24 Daugiau slotų nuosaviems automobiliams. #25 Informacija apie serverį žaidime #26 Medikų darbo atnaujinimas #27 Orų keitimasis #28 KMA atnaujinimas #29 Galimybė ūkininkauti #30 Neaktyvumas #31 Atsiliepimai apie darbuotoją Jei patiko bent vienas mano pasiūlymas spausk "Patinka". Dėkui Jums už sugaišta laiką, skaitantys bent vieną iš mano idėjų!
 8. 2 points
  Šioks toks pasiūlymas mafijoms, įdėti kaip darbine tr. priemone sraigtasparni arba stunt, būtų įdomiau užimt zonas, direktoriai galėtų galvot strategijas užpuolimo. Ir dar vienas sukurt narkotikų saugygkla kažkur ten priscriptint daug narkotikų visų rušių, ir ten būtų galima grobt narkotikus tik tada kai yra teisėsaugos bent 3on, nes tos teisėsaugas visiškai nebėra, o grobiant kauptusi procentai, susikaupe 100proc sprogtu saugygkla tada atsirastu pickup, ant jo užlipe gautų kuprine su narkotikais ir ją reikėtu nugabent į baze ant ginklu pickup ar atskiro, ir kažkaip tai suscriptint iškart dir/pav gautu visus narkotikus poto padalintu, ar sukurt atskira kaip seifa narkotiku iš ten galėtu išsiimt tik dir/pav ir padalint darbuotojam.
 9. 2 points
 10. 2 points
  Mieli DP. mažu būt galima kompensacijos už šeštadienį? Būt visai faina jei paliktumėt dar ir pirmadienį pasišaudyti. Visi gerai praleidome laika ir drasiai galiu sakyti, jog zonų buvo daugiau nei kai buvo duotas savaitgalis smeč vs tpaba. @Darius_Blogizzz @Karolis_Ispanas @Grey_Clown
 11. 1 point
  Visi blokavimai tikrinami VVP, ten ir yra dedami įspėjimai, jei jie yra netinkami. Atmesta ( + blokavimas yra teisingas). Visiems pašaliniams komentatoriams sukrauti įspėjimai.
 12. 1 point
 13. 1 point
  #1 Quest #2 Ruletė #3 Google Authenticator #4 Admin Panel BUS PILDOMA!
 14. 1 point
  Kita įdėja yra, ŽVEJYBA. Daugelis žmonių tikriausiai mėgsta užsiiminėti žvejyba. Kodėl gi neįdiegus naujos sistemos su žvejyba. Žmonės galės galės žvejoti įvairaiusius dalykus kuriuos įmanoma rasti kaip, Batai, Perlai, ir būtiniausiai žuvys. Būtų kur nors prie žvėjybos ploto kioskas kuriame būtų galima pirkti Žvejo Licenzija. Tame kioskelyje būtų reikmenys žvejybai, laimikio pardavimo punktas. Už kiek vieną kilogramą skirtinga suma. Perlų kainą apie 10.000 eurų, bet tai būtu rečiausias dalykas kurį galima ištraukti. Tada laivų nuomos punktas kuriame visi galės užsisakyti laivą žvejybai, kainos būtu pagal norima laiką žvejoti. Baigiant žvejoti atgal priduoti į Nuomos punktą. Būtų sukurtos varžybos, Daugiausiai kilogramų žuvies pagavęs asmuo. Žvejybos lygiai nuo Pradinokas iki Senbuvis Žvejys. Na žodžiu kažkas tokio. Jei patiko nepamirškit pasapausti "Patinka"
 15. 1 point
  Sveikas Ridai ir visi skaitantys , tai turiu idėjų būtent neutraliems darbams. 1. Medikai- Visi žinot kaip veikia mediko darbo principas , tai pagalvojau , kodėl gi ne jo nepakeitus? Idėja- Medikas galėtu turėti inventoriuje tik 10 šarvų ir gydymų (čia galima koreguot) pasibaigus bus galima jų pasipildyt medikų bazėje chekpointę. 2.Taksistai- Taksistai nors ir aktyvūs, bet dažniausiai neturintys ką veikti , tai yra vienas pasiūlymas kuris duos šiek tiek veiklos tai- Po visą mapą ir Sf miestą bus išsvaidyti stovėjimo vietos chekpointai į kuriuos turės atvykti taksi darbuotojai , už tai jie gaus papildomų pinigų. 3.Mechanikai-Tai darbas , kuris yra tikrai įdomus ir prasmingas. Tad , esu sugalvojęs tokį pasiūlymą. - Mechanikai , kad galėtu tuninguoti transporto priemonęs pvz : uždėti spoilerį , buferius ir kit. 4. Fūristai- mano mylimiausi - Jų darbas tikrai atsakingas. Todėl būtų galimą jiems įdėti naujų krovinių ir naujų sumų Gal net pakeisti jų baze??????
 16. 1 point
  Agirdit fsio gana ateis AP @Mantas_Sviderskas Ir nuspręs.
 17. 1 point
  iš šiandienos zonos ;dd https://imgur.com/a/qaZHJzE
 18. 1 point
  XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD juokinga skaityt, kokie serve mandri buvot, o dabar elgiates kaip angeliukai suprasciau jei viena kart butum tai dares, bet dabar vidose matau keleta kartu kaip spaudineji enter į ligoninė. perspejau - neklausei o ir is tavo elgesio( i tai ka tu rasei chate ) eina suprast, jog issikalinejai is manes, tai dw ir gg. video pabaiga paziurek, ar tikrai jis buvo masinoje? ar jis islipo is masinos paspaudes enter
 19. 1 point
  Sveiki, buvo renkamas naujasis Rusų Mafijos bosas. Per dvi dienas sulaukėme 4 motyvacinių laiškų, iš kurių rimtai svarstėme du kandidatus. Tiesa, abiejų kandidatų laiškai nebuvo įspūdingi, bet turim ką turim. Kaip jau žinote, prieš tai šiose pareigose buvę bosai labai greitai prarado savo pareigas dėl įvairiausių pažeidimų. Tikimės, kad naujasis bosas klaidų nebedarys ir iškels mafiją į aukštumas. Aurimas_Peciulatis - pildai į boso pareigas su visų darbų blist'u? Tony_Frax - su kita paskyra esi visų darbų blist'e. Feat_Thompson - sveikas, Mindaugai. Didžiąją laiko dalį matydavau tave gaujose ir mafijose. Galiu pasakyti, kad sekėsi visai neblogai, tačiau paklydimų - buvo. Laiškas skurdus ir abstraktus, todėl nėra ką analizuoti. Pats žinai, kad praeityje buvai prisidirbęs, bet manau pasitaisei į gerąją pusę. Jeigu labai nori pareigų, siūlau eiti į mafijas ir ten bandyti gauti pavaduotojo postą, o gerai pasirodžius - susigrąžintum reputaciją. Lai_Vas - sveikas, Mantai. Būtent daugiausiai patirties taškų turi būtent mafijose ir gaujose, o tai ir parodo, kad esi atsidavęs nusikalstamosioms frakcijoms. Laiške atvirai pasakius, nieko įspūdingo neradau, lygiai taip pat kaip ir pas Mindaugą, todėl neverta laiško analizuoti. Stebėjau tave žaidime. Dirbai su darbine transporto priemone ir tikriausiai laukei iškvietimų. Labai patiko, kad su klientais bendravai pagarbiai ir net veždavai juos nemokamai. Vakare patikrinus tavo aktyvumą, jis siekė virš 5 valandų, kas duoda didelį pliusą rinkimuose. Realiai sunku nuspręsti buvo ar tau suteikti pareigas ar Mindaugui, nes jūsų anketos vienodos, o žaidime Mindaugo nepamačiau, nes šis turėjo reikalų ir negalėjo prisijungti. Siūlyčiau pasiimti Mindaugą į pavaduotojus, nes abu pasiektumėt daug. Linkime sėkmės direktoriavime! Direktorių Priežiūros komanda
 20. 1 point
  Jai yra 2 pasirinkimai ir juose yra sumokėti po 500krd, ar čia yra skaitoma kaip neišsiperkama? ir jai juos bandyčiau išsipirkti, ar man leistu?
 21. 1 point
  Matau serveryja neretai būna žmonių kurie paspaudžia vartojimo "keybindt/vartoti" rašydami tekstą, todėl biški pamasčiau ir truputi pridėjau savo dalies, vartojimas su "ą", o jaigu jums to nebereikia paspaudžiate "F12" ir jis jums nebeveiks. Aišku vėl paspaudus "F12" ir jūs vėl galėsite vartoti narkotikus https://www79.zippyshare.com/v/jcrOj9HM/file.html
 22. 1 point
  Puikiai, labai džiaugiuosi šių momentų serverio atnaujinimais Atrodo kaip visiškai naujas serveris O.o
 23. 0 points
  ANKETA: Pažeidimą įvykdžiusio administratoriaus Vardas_Pavardė (@Vardas_Pavardė): @Hero_Master Pažeidimo aprašymas: Free mute. Kaip antrą šansą gavęs pareigose 4 lygio administratorius, manau puikiai turėtų žinoti, jog "ble" nėra priskiriama prie keiksmažodžių, nes tai nėra keiksmažodis ir tai net nėra keiksmažodžio trumpinys. (Trumpinys žodžio blemba - ble, keiksmažodžio ble* niekas į ble netrumpina) Pažeidimo įrodymai (foto/video): https://imgur.com/a/1YshMMV
 24. 0 points
  ANKETA: Pažeidimą įvykdžiusio administratoriaus Vardas_Pavardė (@Vardas_Pavardė): @Hero_Master Pažeidimo aprašymas: Žmogus tiesiog pasakė žodžio trumpinį tikriausiai. O Hero dėjo mute valandai. Pažeidimo įrodymai (foto/video): https://imgur.com/a/bLzhkUW
 25. 0 points
  Pažeidimą įvykdžiusio administratoriaus Vardas_Pavardė (@Vardas_Pavardė): Justas_Ses Pažeidimo aprašymas: Prieš patį prižiūrėtoją neturiu nieko blogo, bet papraščiausiai galėjo įkalinti /jail ir viskas. Žodžiu buvau gaudomas, turėjau star, tada buvau nušautas, pakliuvęs į ligoninę, nenorėjau išeiti, kadangi atsibodo laukt, išėjau, surakino, tada paspaudziau f kad vėl pakliūčiau į ligoninę, ir gavau ban. Tai nėra kažkoks nelegalių programų naudojimas, pinigų būginimas ar kažkoks tai serverio klaidų išnaudojimas. Pažeidimo įrodymai (foto/video): https://ibb.co/681PCPH
 26. 0 points
  Pažeidimą įvykdžiusio administratoriaus Vardas_Pavardė (@Vardas_Pavardė) @Lekiantis_Meskinai Pažeidimo aprašymas: FREE MUTE Pažeidimo įrodymai (foto/video):https://imgur.com/MwNbugH
 27. 0 points
  Sveikas, ban informaciją ir įrodymus gali pažiūrėt VVP.RLS.LT Na, bet, kad nieko nenaudojai tikrai negalėčiau pasakyt https://i.imgur.com/9VyxPB2.png
 28. 0 points
  Sveikas Ridai, sveiki skaitantieji. Mano įdėja šiek tiek gal ir naudojama visur bet..... Still. Žodžiu tai būtų kaip ir dažasvaidis ne dažasvaidis, na žodžiu kad būtų apartamentas norint mokintis geresnių skillų šaudyme ar tai taktikų kaip pulti ar kažką. Žmonėm būtų tai naudinga nes daugelis ainantys į mafijas ar gaujas tiesiog būna naudoja ar tai Spread.cs Ar tai Aimbot.cs. Šis apartamentas tam ir būtų skirtas mokintis šaudyti su Sniper Rifle ginklais arba Assault Rifle ginklais. Būtų sukurti ''Bokšteliai'' Kad galėtu šaudytis iš tam tikrų pozicijų su Sniper Rifle ginklais. Poto kokia arena norint mokintis šaudyti iš Assault Rifle. Aišku būtų gerai kad ir būtų Topų lentelės pagal jų skill lygi tarkim Iš 1 lygio tam tikras žmogus yra tarkim 66 lygio. Tai matydami žmonės supras kad žmogus moka šaudyti ar moka gerų prijomų, galės atsikirti žmones kurie tikrai galėtu eiti į mafijas ar teisėsaugas. Ždž jei tikrai patiktu administracijai į AŽ atsiūsčiau platesnę žinutę apie tai. Jei jum patiko Spaudžiat Patinka. Arba tiesiog pridėkit naujų misijų kad būtų ką veikti
 29. 0 points
  Administratoriaus, kuris jus užtildė Vardas_Pavardė?: @Mantis_Deziel Kodėl buvote užtildytas?: mafijzas as parasiau poxui ir mute Įrodymai, jog buvote užtildytas:
 30. 0 points
  Jūsų Vardas_Pavardė: Hero_Master Ką reikia pridėti/pataisyti/ištrinti?: Buvęs Rusų mafijos boso parankinis Papildoma informacija/prašymai: Trumpai buvau, apie 4 valandas nes nuvertė @Absolut_Jokse...
 31. 0 points
  SW GANDONAI DP NAREI IR RIDAS RLS GRAZINKIT GAUJES ACIU GERO VAKARO SND REKORDO SIEKIMAS 50 ZMONIU SERVE REKLAMUOJAM
 32. 0 points
  Labas vakaras visiems, šiuose rinkimuose stengiausi rasti žmogų, kuris turėtu patirties, nepasimestu po pirmų pralaimėjimų, nepasiduotų. Iš kandidatų buvo aišku, kad dauguma nėra patyrę to „spaudimo“, yra buvę neutralių darbų direktoriais bei pavaduotojais, o pildo į rusų mafijos bosą tikėdamiesi, kad kaitindami laimės visus grobimus. Btw, po ilgo laiko vėl atsirado perliukai! Vieni geriausi perliukai šiais metais, keep it up ! Gero skaitymo. Anketų - 11. Atmesta už taisyklių pažeidimus - 3. Kandidatai - 2. (2) - Jonas_Pain. Sveikas, Lukai! Didelis minusas, kad turi vos 15 tūkst. Mafijų xp, esi visiškai nejautęs priespaudos. Anketoje rašai ,kad turi laabaaaai daug vadovavimo patirties, esi tiesiog vadovų vadovas, bet būdamas CN pavaduotoju to visiškai nepastebiu. Rusų Mafijai taikysi savo mechanikų direktoriaus vadovavimo ypatumus, kas nėra gerai, ypač su tokia mafijų pozicija šiomis dienomis. Įsivaizduoju taip, kad pralaimėjęs pora dienų visus grobimus, tiesiog kaitinsi, nieko daugiau. Prieinant prie idėjų – pirma iš jų visiškai nelogiška RLS‘e, juk bet koks vaikas suprastu, kad tokioje situacijoje galima tiesiog padaryti /tpm, o idėjos motyvas dar juokingesnis – sutrukdyti žmogaus dienotvarkę. (1) - Skirmantas_Pro. Sveikas, Skirmantai! Didelį pliusą tau davė praeitas direktoriaus postas - mechanikų. Kad ir kokia monotoniška jų rutina, tu vistiek sugebėdavai išlikti aktyvus ir sugalvoti sau bei kitiems kažkokios veiklos, taip išbūdamas direktorius du mėnesius. Kadangi šiuo metu mafijos patiria ne per geriausius savo laikus - tikiuosiu pasižymėsi ryžtu, naujų idėjų galvojimui, niekada nenuleisi rankų ir grąžinsi mafijų vardą į ten, kur jis ir turi būti. Sėkmės ! O dabar pradėkime penktadienį pasikeldami nuotaiką - perliukai ! Perliukai: " pildau, kad turėčiau nors viena pasiekima. " " Frakcijos veikla serveryje. Rusų mafijos Serverije veikla yra. " ((wat?)) " Esu toks žmogus kuris paėmes kažkokia atsakomybė ant savęs visada einiu link jos. " ((tigi tu jau paėmei atsakomybę, tai kam dar eit link jos xd)) " Kokie būtų jūsų tikslai vadovavimo laikotarpiu. Mafijoje prabuti nors 35 dienas parodyti teisesaugai iškur Galiai digsta " ((karoče net nekomentuosiu)) " Esu mldc, fainas, linksmas, bendraujantis. " " Šitame projekte, esu daug patyres, aišku su kitomis paskyromis. " ((daug postu turėjau seip nu mano senas nik cooler_master bet dabarnauja susikureu tai neturiu xp ;=ddd )) " Rusų Mafijos ar Rm darbo " ((čia maždaug išbrauk netinkamą)) " daryti sąjungas su kitomis, gaujomis, arba su didžiuoju priešu Cosa Nostra mafija " ((neskaitant 5-oko skyrybos skillų – Rusų Gaujos priešas yra CN, o ne teisėsauga)) " bei gazdinti, teisėsaugos sritis, bei juos žudyti pvz, kaip valdyti miestą, pasinaudojant savo stiprios mafijos, bendru pagalba. " ((kąkurva)) " Idėjų neturiu viskas gerai " " Išmokinti gerai ir sklandžiai vartoti, su komandą /vartoti, ne mačiau, ir girdėjau, kad situacija suprastėjus, bei išsirinkti gera bei aktyve komanda. " ((:DDDDDD end my suffering pls)) " ant prikolo pasistumdyti. " " Bet kokioje situacijoje lieku šalto proto " ((iš 36.6 temperatūros pisa į -12)) " Pakolkas pagrindinis tikslas yra - apraminti teisėsaugą " ((gal jus ramiau ok)) " sitame serveryja zaidziu jau 4 metus man ta serva parode geriauses mano draugas serveryje jis buvo zinomas kaip Gimunukas_Guminis beto si serveris buvo mano pirmasis " ((toks simbolis, kuris yra tarp M ir . – taip pat reikalingas rašant anketas)) " Turiu patirties vadovavime daba esu Theballas pavaduotojas parankinis " ((dab i as es parakins i pavadotojs ir da tas drieks bet uzpis kaikad kjai nori su chebra rajone cizkiu patraukt ir prisipisa musarai naoch i ka td darjyt nei cielku pachiesnsi nei neka nu karoce)) " saudymas i tssg mieste bene cia miekstamiauses uzsijemimas dirbant mafijose " (( ^ )) " dlk mane o ne kitus ? delto nes esu aktyvus serveryja, bendraujantis,miekstantis kalbeti, reiksti savo mintis. " (( i da nelab kertu ta lt kalba bet ne durns esu seni )) " Forume sukurciau temas apie laimėjimus " ((taip retai laimi grobimus, kad net tema sukurtu apie laimėtus grobimus :DDDDDDDDD atsiminimam :DDDDDDDD ble :DDDDDDDD)) " kas 5dienas rinksiu aktyviause darbotoja ir jam yteiksiu laimejima galiu tik pasakyti kad prizai tikrai bus nemazi " " Šioje mafijoje neprivaloma laikytis KET. " ((kitoje privaloma, jei ne isp)) " Taip pat esu griežtas, turiu naują mikrafoną " ((nu šitas tai top5 ims :DDDDDDDDDDDDDDD)) " rusų mafijos pagrindinis tikslas padaryti, kuo daugiau netvarkos serveryje " ((mašinas išstumdyt ant kelio, muchahahaha))
This leaderboard is set to Vilnius/GMT+03:00

Skelbimai

Copyright © 2012-2020 RLS.LT Powered by Invision Community

Dizaino piešimas - rsrytis
Dizaino programavimas - mantas.dev
×
×
 • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Naudodamiesi svetaine jūs sutinkate su registracijos taisyklėmis bei slapukais.