Tazas_Romero

Ką man reiškia Kobe Bryant'as ir diskusija apie NBA Playoffs

Recommended Posts

Tazas_Romero    3.903

Sveiki visi krepšinio entuziastai,

 

Kaip manau daugelis žinote ar bent jau matėte, kad Kobe Bryant'as - vienas geriausių visų laikų krepšininkų, turbūt geriausias Lakers komandos žaidėjas istorijoje, baigė savo karjera šiandien, paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse prieš Jutos „Jazz“ ekipą.

 

Žiūrėjau šias varžybas, kėliausi 5 ryto - nenorėjau praleisti paskutinės progos pamatyti Kobe žaidžiantį. Pradžioje sekėsi sunkiai, po to Kobe įsivažiavo. Išviso metė net 50 metimų, kas yra absoliutus NBA rekordas (vienu metimu lenkiantis Michael'o Jordono rezultatą, 49 metimai - 64 taškai), surinko 60 taškų ir vos ne pasakos scenarijumi užbaigė savo karjerą. Prisipažinsiu, šiek tiek susigraudinau, bet visą laiką žiūrėdamas varžybas šypsojausi ir negalėjau atitraukti akių nuo ekrano.

 

Atsimenu, kai buvau 6-erių metų, kaime, kieme su dar tada pamažintu krepšiu, mėtydavau į jį ir įsivaizduodavau, kad esu Kobe Bryant'as. Vėliau, jau kai pradėjau eiti į mokyklą, grįždavęs iš pamokų iškart jungdavau NBA TV kanalą ir laukdavau Lakers rungtynių apžvalgos. Aišku, net nežinodavau, ar jie žaidė tą naktį, ar ne, tiesiog tikėdavausi išvysti jį. Visą laiką bandžiau jį imituoti žaisdamas krepšinį, sekdavau visas naujienas. Aišku, tada, 2004 metais (man būnant pirmoje klasėje) sekiau ir Lakers - Pistons finalo seriją. Kadangi kaime būdavo kabelinė, tai būdavo ir jau minėtas NBA TV kanalas, o kadangi vyko finalo serija, tai rungtynių įrašai ir apžvalgos būdavo rodomas kiaurą parą. Nenulipdavau nuo televizoriaus, močiutė varydavo į lauką per prievartą :D 

 

Sekiau Kobe didžiulę dalį jo karjeros, buvau neapsakomai laimingas, kai jie laimėjo 2009 ir 2010 finalus, bei labai nuliūdęs, kai pralaimėjo Bostonui 2008, ar neišsikapstė prieš Suns 2006 metais pirmame raunde. Mačiau ir jo 81 taško rungtynių įrašą, ir achilo sausgyslės traumos epizodus, ir 61 tašką MSG arenoje.

 

Kobe buvo artimiausias dalykas Michael'ui Jordanui, bet jis buvo savitas žaidėjas. Jis turėjo tą „ugnelę“, tą kovotojo dvasią, žudikišką instinktą kurį dabar retai be pamatysi. NBA tikrai nebebus tokia smagi be Kobes.

 

Žinoma, jis jau nebebuvo efektyvus žaidėjas. Mesdavo daug, pramesdavo daug, žaisdavo mažai. Tačiau aš Kobe prisiminsiu kaip vieną didžiausių kovotojų kokį tik esame matę, kaip neišsekantį darbininką tiek rungtynių metu, tiek treniruočių salėje, kaip neišsenkantį motyvacijos šaltinį. Jis yra gyva krepšinio legenda, o legendas reikia pripažinti bei gerbti. Kito Kobe Bryant'o jau daugiau nebepamatysime. 

 

 

O toliau, pereinant prie NBA Playoffs

 

Na ką gi, pagaliau tai prasidės! Jau balandžio 16-ąją išvysime pirmąsias rungtynes, kuriose žais ir abu NBA lietuviai - J. Valančiūnas bei D. Motiejūnas. Tiesa, vienam turėtų sektis žymiai geriau, nei kitam...

 

Pažiūrėkime į atkrintamųjų varžybų porų lentelę:

 

s0Zbs6t.png

 

 

Manau Vakarų konferencijoje viskas kaip ir aišku. Konferencijų pusfinaliuose turėtų susigrumti:

 

GSW vs LAC bei OKC vs SAS

 

Kaip tada viskas klostytus iš tikrųjų sunku pasakyti, kadangi tai yra atkrintamosios, žaidimo lygis bei stilius pasikeičia. Tačiau vis tiek manau, kad po sunkių ir įdomių varžybų konferencijos finale turėtų susitikti Warriors bei Spurs ekipos. Čia tikrai nedrįsiu spėlioti, nes kažką pasakyti tikrai yra sunku. GSW yra greitesnė, atletiškesnė bei daug atakuojanti komanda, o SAS yra lėtesnė (ne greičio, o atakuojančia prasme), geriau besiginanti ir pasuojanti komanda. Manau be 7 rungtynių neapsieisim. Vis dėl to, kaip didelis Kawhi Leonard'o ir Gregg'o Popovich'iaus fanas, linkstu į Spurs pusę ir manau, jog 7-ose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Oklande, San Antonijaus ekipa laimės bei grįš į NBA finalo sceną. 

 

Tuo tarpų Rytų konferencija šiais metais turėtų būti viena įdomiausių per pastaruosius keletą metų. Realiai nuo 2004 iki 2008 joje dominavo Detroito Pistons ekipa, su trumpais Heat, Cavaliers ir Bostono prošvaisčiais. Po to sekė Cavaliers ir Celtics ekipų dominavimas konferencijoje, kurį konferencijos finaluose 2009 neilgam pertraukė Orlando Magic ekipa. Tada žinoma sekė Majamio didysis trejetas.

 

Praeitais metais problemų neturėjęs Klivlendo Cavaliers klubas su savo didžiuoju trejetu šiais metais neatrodo toks stiprus. Komanda iš niekur nieko (realiai LeBron'o paliepimu) išmetė David'ą Blatt'ą, vis nerado savo žaidimo stiliaus. Tad šie metai bus dar sunkesni.

 

Jau pirmame raunde Kavalieriams manau teks paplušėti ir ši serija turėtų trukti bent 5 rungtynes, tačiau žinoma, Cavs laimės 4-1. 

 

Atlanta vs Bostonas? Visko gali nutikti. Šiaip šioje situacijoje palaikau žaliuosius, kurių jaunumu ir atsistatymu po KG, Pierce'o ir Allen'o eros žaviuosi. Manau ši serija gali trukti 7 varžybas, tačiau Bostonas turėtų prasilaužti į kitą etapą.

 

Majamis vs Šarlotė. Tai manau turėtų būti įdomiausia serija Rytų konferencijoje. Hornetų 6 pozicija visiškai nieko nereiškia, nes nuo tos pačios Heat ekipos jie atsiliko tik dėl to, kad pralaimėjo judviejų akistatoje daugiau. Ši serija irgi turi potencialo trukti 7 varžybas, bet manau Majamis išeis po 6 varžybų į kitą etapą.

 

Torontas vs Indianą. Raptors vėl playoff'uose, ir šį kart stipresni nei bet kada. Raptoriams reikia žūtbūt laimėti šią seriją, kad atsikratytų jau keletą metų sekiojančią pirmo raundo nesėkmių naštą. Paul George'as, Monta Ellis'as ir kompanija tikrai nėra lengvas varžovas, tačiau kieta Raptors gynyba pasistengs padaryti viską, kad šiuos du pagrindinius Indianos ginklus neutralizuotų. Kritinis ginklas šioje serijoje PRIVALO būti Jono Valančiūno bei Luiso Scola žaidimas, kadangi Pacers priekinė linija tikrai nėra viena iš stipriausių. Jeigu viskas „pakris“, tai Raptors šią seriją turėtų užbaigti per 6 varžybas ar net greičiau, bei susigrumti su Miami ekipa Rytų konferencijos pusfinalyje.

 

Tad turime CLE vs BOS bei TOR vs MIA

 

Na, kad ir kiek žaviuosi jaunųjų Celtics'ų žaidimu, tačiau neprognozuoju jiems serijos pergalės prieš Cavs ekipą. Ši serija gali nusitesti iki 7 rungtynių, tačiau tik jei Bostono I. Thomas'as sugebės mikro dvikovose laimėti prie K. Irvingą, J. Crowderis ir A. Bradley kažkokiu būdu sėkmingai stabdys Karalių, o D. Lee sugrąžins savo karjerai spindėsi atakuodamas bei gindamasis prieš K. Love. Tačiau tai yra labai daug ir sudėtingų „jeigu“, tad jei Cavs susiims (o jie tą moka daryt), ši serija turėtų baigtis per 5 ar 6 varžybas, Cavs naudai.

 

Torontas prieš Majamį... Na, nežinau. Turbūt dauguma manęs nekęsit, bet manau Heat ekipa susidurs su Cavs Rytų konferencijos finale (TIK JEI ŽAIS CHRIS'AS BOSH'AS). Tiesiog turiu tokią nuojautą. Miamis yra playoff'ų veteranai, jie puikiai įgyvendina savo žaidimo planą bei turi atsaką Raptors ekipai kiekvienoje žaidimo srityje. Bus įdomu stebėti Valančiūno ir Whiteside'o mikro dvikovą. Žinoma, jei lietuvis neprisirinks greitų pražangų kurios jį pasodintų ant suoliuko. Kaip minėjau, raktas yra Chris'as Bosh'as ir jo sveikata - Jei jis žais ir žais pakankamai, tada Majamis Rytų konferencijos finale. Jeigu jo nėra, tada Torontas turi šansą. Su Chris'u Bosh'u serija truktų 6 varžybas, Majamis žygiuoja toliau. Be jo - 7 varžybos, bet vistiek Heat ekipa išeina toliau. Tiesa, po sunkios kovos.

 

Taigi, Rytų konferencijos finalas. Susitinka du geriausi draugai bei buvę vienos komandos nariai - Dwayne'as Wade'as ir LeBron'as James'as. Ilga ir sudėtinga kova su Torontu Majamį išvargina, tad jie nėra pilnai pajėgūs priešintis Cavs ekipai. Cavs sutvarko reikalus namuose, Majamyje laimi vienerias rungtynes ir grįžę namo dar kartą laimi, serija baigiasi 4-1 (bet manau, kad gali nusitęsti iki 6 varžybų). Tačiau, vėlgi, Bosh'as yra Heat ekipos raktas. Jeigu jis žaidžia prieš Cavs, kas sukelia naujų problemų Kevinui Love'ui bei Tristan'ui Thompson'ui, tada Majamio ekipa turi teorinį šansą laimėti šia serija per 7 varžybas. Visgi, manau, jog Bosh'as nežais, arba žaist labai mažai, tad Cavs ar po 5, ar po 6 varžybų keliauja į NBA Finalą. 

 

Na, priėjome prie finalo... San Antonijaus Spurs prieš Klivlendo Cavaliers ekipą. 

 

Ar tai 2014 metų pakartojimas, kuomet Spurs'ai tiesiog sunaikino LeBron'o vedamą Majamį? O gal tai 2013-ieji, Wade'ą keičia Irvingas, Bosh'ą Love'as, o kampe vietoj Ray Allen'o stovi Josh Smith'as? Sunku prognozuoti, tačiau negalima pasiginčyti su vienu faktu - Spurs ekipa atrodo žymiai stipresnė. Ypač, kai jie jau su LeBron'u finale susidurtų net 4 kartą. Ir ypač, kai šį sezoną namuose pralaimėjo vos vienerias varžybas, ir tai NBA rekordininkams Golden State Warriors krepšininkams. 

 

Spurs be abejo turi geresnę priekinę liniją (Aldrige vs Love būtų labai įdomus mūšis), tačiau Tony Parkeris nėra lygus Kyrie Irvingui. Kawhi vėl turėtų žaisti kaip 2014 finale bei puikiai sužaisti prieš LeBron'ą gynyboje. Norint, kad Cavs turėtų šansą, LeBronas turėtų visiškai uždominuoti finalo seriją, lygiai taip pat kaip prieš metus jis darė serijoje su GSW - net kai jį gynė Andre Iguodala, Klay Thompson'as ar Harrison'as Barnes'as, LeBronas vistiek rinko po 35 taškus, dalino po beveik 9 rezultatyvius perdavimus bei atkovodavo 13 atšokusių kamuolių (tais metais jis tapo pirmu žaidėjų NBA istorijoje, lyderavusių šiose kategorijose per ABI komandas). Jeigu į finalą atvyksta toks LeBronas - tai šansai Cavs ekipai yra. 

 

Šis finalas irgi kitaip sektus Cavs, nes jie turėtų tiek Irvingą, tiek Love (aišku, jeigu pastarieji nepatirs traumų) bei Spurs tikrai nežaistu „small ball“ (žemu penketu), kadangi neturi tokių žaidėjų. Tačiau esu linkęs manyti, kad Spurs vistiek laimi šią finalo seriją, 4-2 ir Tim'as Duncan'as greičiausiai atsisveikina su žaidėjo karjera turėdamas 6 čempionų žiedus bei būdamas geriausiu PF (Sunkiuoju krašto puolėju) lygos istorijoje. 

 

 

Aišku, čia tik mano nuomonė. Nesu aš orakulas. Asmeniškai norėčiau, kad Rockets laimėtų prieš GSW pirmame raunde, tačiau mes visi žinome, kaip taip neįvyks xD Taip pat norėčiau Rytų konferencijos finale pamatyti Bostoną prieš Torontą (tai dar gali įvykti, bet šansai, kaip minėjau, labai maži). 

 

Aplamai, šie playoff'ai gali būti net įdomesni nei praeitų metų. Clippers ekipa jau bus užaugus, tad tikrai pasispardys prieš GSW (nors ir neturėtų serijos laimėti, bet vistiek). Oklahoma tikrai lengvai nepasiduos Spursams, su tokiais žvėrimis kaip Durantas ar Westbrook'as bei sieks atsirevanšuoti už 2014 Vakarų konferencijos finalo pralaimėjimą. 

 

Tad linkiu visiems krepšinio fanams smagių bei įdomių varžybų bei neišdildomų įspūdžių sekant savo mėgstamiausias komandas! Tegul laimi geriausi. 

 

 

It's a great time to be a basketball fan!!!

 

 34d78f6f9e38c07d963aa9b8d938dc5a.png34d78f6f9e38c07d963aa9b8d938dc5a.png 34d78f6f9e38c07d963aa9b8d938dc5a.png

 

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose
The_Smecher    891

Kobe <3333

Blogas čj vienas iš pačių įdomiausių :D Na ką galiu pasakyti, laukiam !

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose
Jeremy_Lin    40

Blemba Tazai, tu panašus į mane, aš taip pat labai didelis kobės fanas, būdamas dar mažiuku eidavom su draugu prie mokyklos žaist ir kas įdomiausia įsivaizduodavom, kad žaidžiam NBA arenoje prieš nematomus žmones:D tai aš kaip mambos fanas visada būdavau number #24(įsivaizduodamas xddd)

ir žaisdavom taip smagiai...Beveik visa vaikystė taip praėjo, tas kobės mylėjimas, žaidimas krepšinio aikštelėje iki pat vėlumos. Kobe tikrai išliks visu širdyse, greitai jo niekas nepamirš, bus kaip MJ - legendos kurios gyvuos per amžius. Žiūrėdamas šia nakt varžybas kaip ir tau, norėjosi verkti, nes iš tiesu, gaila man šio žaidėjo išejimo, tiek daug padaręs vardan Lakers ir šiaip, visa širdimi komandai atsidavęs..Tikiuosi greitu metu jis bus įrašytas į Hall Of Fame muzieju. Kobės tikrai neužmiršiu niekada, nes su juo aš užaugau, jis buvo mano idealas. Sėkmės jam ateityje, tikiuosi taps koks Lakers trenerio asistentas ar netgi kažkas aukščiau. Kalbant apie Playoff'us jie tikrai nusimato įdomūs mačai tarp LAC ir Portland, bus turbūt nebogla kapoklynė, bet manau, LAC laimės, nes turi geresniu žaidėju nei Portland, kurie ir yra komandos varikliukai. Dar kita įdomi serija TOR vs IND, laukia tikrai puikūs mačai, bus įdomu pažiūrėti ka parodys JV, prieš nuvargusius IND aukštaūgius turėtu pasirodyti neblogai. Kitas lietuvis D-MO nemanau, kad kažka gero parodys, visgi ne per seniausiai sugrįžęs iš traumos, dar nėra labai geros sportinės formos. 

Prognozės:

GSW - HOU: 4-1.    CLE - DET: 4-1

LAC - POR: 4-2.     ATL - BOS: 3-4

OKC - DAL: 4-1.     MIA - CHA: 4-3

SAS - MEM: 4-1.    TOR - IND: 4-3

 

Mano manymu į finala pateks SAS -  CLE, kaip ir tu sakei čempionais taps SAS, nes ju žaidimo stilius kurį jau daug metu braižo Popas yra žymiai priimtinesnis laimėti, nes CLE yra daugiau vieno lyderio komanda, o SAS komanda kuri žaidžia ne dėl asmeniniu rodikliu.

 

Smagu, kad turim kažka bendro, labai įdomiai skaitėsi, šaunuolis!

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose
Svečias
This topic is now closed to further replies.

  • Dabar skaito   0 nariai

    Registruoti nariai šiuo metu šios temos neperžiūri