Jump to content

Atsisiųskite SAMP 0.3.7 ir pradėkite žaidimą Mūsų serveryje!

Serverio statistika

Šiuo metu serveryje žaidžia:

Dėmesio! Jūs matote tik dalį forumo diskusijų. Norint matyti visas diskusijų skiltis bei jose dalyvauti, reikia užsiregistruoti arba prisijungti!
Tazas_Romero

STB #2 - Verslai ir namai

Recommended Posts

fa6d5fda607ee448170dd75efc61f57e375.png

 

VPB keičia STB - Serverio Tyrimų Biuras. Tai NEPRIKLAUSOMA serverio žaidėjų tarnyba, kurios tikslas atlikinėti tam tikrus „tyrimus“ - plėsti žaidėjų akiratį ir supažindinti juos su serverio problemomis, įdomybėmis bei kitais įdomiais faktais. 

 

Visų pirma, kodėl pasikeitė? Na, nes pagalvojau, kad apsistojimas ties viena sritimi - pažadais, nėra toks įdomus ar naudingas. Pažadus galima interpretuoti įvairiai, ir vistiek atsiras tokių, kuriems atrodys kitaip. Dabar projektas bus labiau orientuotas į tyrimus apie įvairiausias serverio sritis - ne tik į praeitoje temoje minėtus direktorius, DPKT ar prižiūrėtojus, bet ir į paprastus žaidėjus bei forumą. Šitaip projektas turės kur kas daugiau įvairovės ir manau labiau patiks visiems serverio žaidėjams.

 

Kadangi šią savaitę per daug laiko neturėsiu (2 kontroliniai penktadienį ir pirmadienį) tad nusprendžiau antrąją dalį parašyti dabar. Ji bus mažesnė bei trumpesnė, tačiau vistiek yra pakankama bėda - verslai ir jų kainos. 

 

 

Verslai

 

Niekam ne paslaptis, kodėl serveryje egzistuoja verslai - tai papildomas pinigų šaltinis, kuris kaupiasi neįdedant jokio tiesiog darbo, tiesiog būk prisijungęs! Skamba patraukliai ar ne? Na, tikroji realybė nėra labai patraukli, kaip jūs netruks pamatysite. 

 

Remiantis RLS wiki duomenimis, serveryje egzistuoja 38 verslai. Didelis skaičius. Jų įvairovė dar didesnė - nuo 1€ į minutę skaičiuojančio ir papildomų privilegijų neturinčio „Saldainių popierėlių“ verslo iki 400€ į minutę kapsančio „Microsoft korporacijos“ giganto. Yra ir tokių verslų, kurie turi papildomų įplaukų mechanizmų - pavyzdžiui verslas „AutoDyleris“ ne tik neša į savo fondą 29€ į minutę, bet verslo savininkas papildomai gauna 2% nuo supirktų transporto priemonių sumos. Tokių papildomus pinigus nešančių verslų yra 10, arba grubiai 26% nuo visų serveryje esančių verslų.

 

Tačiau problema ne versluose ar jų kiekyje. Problema yra RLS žaidėjų įpročiuose juos pirkti ir parduoti. 

 

Namai

 

Namai iš savęs nėra finansinę naudą nešantys pastatai. Juose galima laikyti savo ginklus, narkotikus, aprangas, degalus. Galima pasislėpti nuo teisėsaugininko ar kito nepageidaujamo asmens. Galima prisigerti, galima nusipirkti šarvuotas duris. Kitaip sakant - namas yra papildoma žaidimo dalis, suteikianti tikroviškumo, bet tikrai ne pats reikalingiausias dalykas, nes namo turėjimas nėra integruotas į svarbias serverio sistemas. Nėra sukurtų jokių nuolaidų esant namo savininkui - mokesčiai už nusiimtą algą ar mirus yra tokie patys. Nėra galimybės keisti namo interjerą, baldus. 99 procentai namų net neturi vietos, kurioje būtų galima pasistatyti savo nuosavą transportą. 

 

Problema vėlgi slypi tame, kad namų kainos, kaip ir verslų, yra nežmoniškos, lyginant su nauda. Verslai tai bent nešą tiesioginę naudą, o namas yra tik simbolis ar parodymas, kad ir virtualiame gyvenime galima turėti namus.

 

Kainos ir pardavimai

 

Taigi, prieikime prie įdomiosios dalies - minėtojo nekilnojamojo turto pardavimas.

 

Pasižvalgius po forumo skiltį „Nekilnojamas turtas“ nereikia ilgai ieškoti problemos:

 

Tarkime, Justas_Bond spalio 2-ąją dieną pardavinėjo 5 interjero namą. Interjeras tikrai nėra dailus ar kažkuo pasižymintis - tiesiog paprastas. Serverio įvertinta namo vertė - 216 tūkstančių eurų. Justas pažymėjo, jog šį namą parduoda už 600 tūkstančius eurų. 600. Beveik už 3 kartus daugiau, nei jis yra vertas. Iš temos neįmanoma suprasti, ar šį namą pardavė, tad nuvykau į serverį ir patikrinau - namas vis dar priklauso Justui. Kažkas susitaupė nemažai pinigų.

 

Kitas pavyzdys - Lukas_Karosas rugsėjo 25-ąją dieną taipogi pardavinėjo 5 interjero namą. Tik šis namas dar mažiau įvertintas serverio - 182 tūkstančiai eurų. Lukas mini, jog namą nori parduoti už 500 tūkstančių eurų, verslus, CJ aprangą ar brangius automobilius. Iš temos matoma, jog jis sugalvojo nebeparduoti namo. Tačiau faktas kad už paprastą namą norėjo vos ne trigubai daugiau nei jis vertas. Wtf?

 

Dar kitas pavyzdys, šį kart sėkmingo pardavimo - Ernio_Hard parduotas 5 interjero namas. Namo vertė - 55 tūkstančiai eurų. Žinot už kiek jis buvo parduotas? Jis buvo parduotas Erniui_Mafui (iš Ernio į Ernį) už 600 tūkstančius (sprendžiant iš temos). 6 fakin' šimtus tūkstančių. Permokėta beveik 11 kartų. 11. Ką už dar gavo Ernis_Mafas? 10 tūkstančių snaiperio kulkų, 10 tūkstančių Desert Eagle kulkų, 2 tūkstančius nelegalių molotovo kokteilių ir 3 aprangas. Jūs man pasakykit, ar tikrai verta sumokėt 600 tūkstančius už nelegalius ginklus, už kurių naudojimą būsite užblokuoti? 

 

Kas lemia tokias kosmines kainas? Turiu kelias teorijas:

 

1. Prestižas? Ta prasme, yra kažkoks tai statuso simbolis turėti namą? Kuris neturi jokios naudos, apart tos, jog gali laikyti nelegalius ginklus ir aprangas, kurios kainuoja po 50 kreditų? Na taip, CJ aprangos jūs per VVP nenusipirksite, bet nei viename iš mano minėtų pavyzdžių CJ aprangos nebuvo. Ginklų gali į spintą prisikišt kiek nori, tereikia įsidarbinti į mafiją, gaują, teisėsaugą ar apsaugą. Tai kodėl jums reiktų už namą mokėti 2,3,4 ar 11 kartų daugiau, nei jį įvertina serveris? Žinoma, tas serverio įvertinimas ne visada bus tikslus, bet manau jis tikslesnis, nei žaidėjų, kurie už 200 tūkstančių eurų vertės namą prašo 600 tūkstančių eurų.

 

2. Visi turi per daug pinigų? Na, nes kaip kitaip galima paaiškinti norą mokėti už 55 tūkstančių eurų vertės namą 600 tūkstančius? Geriau jau tokius pinigus investuoti į retesnį automobilį. Jeigu tokį turi, geriau investuoti į geresnį verslą. Jeigu ir tokį turi, tai geriau tuos pinigus paaukoti prižiūrėtojams ar DPKT nariams, kad šie galėtų organizuoti daugiau renginių. 

 

Reikia pripažinti, kad yra ir logiškų namų pardavinėjimo atvejų. Tarkime Samperis_Dry pardavinėjo savo 1 interjero namą už 250 tūkstančių eurų, kurį serveris įvertino 664 tūkstančiais eurų (na, čia klaidingas serverio kainos įvertinimas, bet vistiek pagirtina). Arba Ignas_Omny, kuris savo 9 interjero namą pardavinėjo už 700 tūkstančių, kai serveris jį įvertino 665 tūkstančiais eurų. Čia toks dviprasmiškesnis labiau - pats namas tikrai nėra vertas 665 ar tuo labiau 700 tūkstančių eurų, tačiau Ignas bent neužkelia kainos 2 ar 3 kartais. 

 

Kalbant apie verslus, situacija dar katastrofiškesnė:

 

Lukas_Šedunas pardavinėjo „Kiniškų laikraščių“ verslą, kuris neša po 7€ į minutę. Šito verslo vertė, perkant iš serverio - 289 tūkstančiai eurų. Lukas šį verslą pardavinėjo už 700 tūkstančius eurus, arba beveik 2 su puse karto brangiau. Norite žinoti kiek laiko jums reiktų pražaisti, kad atgautumėte savo 700 tūkstančius? 100 tūkstančių minučių. Grubiai 1666 valandas. Grubiai 69 dienas (haha). Tai jeigu jus į dieną pražaistumėt po 2 valandas, tai jums „Kiniški laikraščiai“ atsipirktų per 833 dienas, arba per 2 metus ir 103 dienas. Yup. Turėtumėte žaisti du su virš metų RLS'se po dvi valandas kiekvieną dieną. Sounds like verslinink.

 

Kitas pavyzdys - Ignas_Omny pardavinėja „StylingParts“, kuris neša po 23€ į minutę. Šito verslo vertė, perkant iš serverio - 782 tūkstančiai eurų. Ignas kainos nenurodęs, bet po kol kas didžiausias pasiūlymas atėjo iš jau minėto verslininko Ernio_Hard - 1,3 milijono eurų serverio valiutos. Na, paskaičiuokim šito verslo atsipirkimą - už 1 300 000 eurus verslas, nešantis po 29 eurus į minutę atsipirktų per grubiai 44 tūkstančius 828 minutes, arba grubiai 747 valandas. Tas reiškia apytikriai 31 dienas gryno žaidimo. Tad jei serveryje praleisite 2 valandas per dieną, jums „StylingParts“ atsipirktų per 373 su puse dienos, arba grubiai per metus ir savaitę. Worth it? Na, labiau nei pirkti „Kiniškus laikraščius“ už 700 tūkstančių.

 

Galbūt kainos tik nesenai pakilo? Na, trečias variantas - Tiesiog_Wolf pardavinėjo „Cluckin Bell“ verslą, kuris neša 26€ į minutę. Šio verslo savikaina - 840 tūkstančių eurų. Cynthia_Hand šį verslą nusipirko už 3 000 000 eurų serverio valiutos. Tas pats skaičiavimas - atsipirkimas garantuotas per 103 tūkstančius 448 minutes. 1724 valandas. Grubiai 72 dienos. Panašiai kaip ir su „Kiniškų laikraščių“ atveju - 2 valandos žaidimo į dieną šiam verslui atsipirks per 862 dienas, arba per 2 metus ir 132 dienas. Matematikos šiandien man užteks...

 

Priešingai nei su namais, negaliu pasakyti, kad galima aptikti logiškų verslų pardavimo atveju. Priešingai, keletą atveju net patys žaidėjai rašo siūlantiems, kad jų pasiūlymas visiškai absurdiškas. Netgi keista, kad tokių pranešimų nėra daugiau.

 

Tai kas čia dedasi?

 

1. Žaidėjai visiškai neįsivaizduoja verslų savikainos. Na taip, jei aš būčiau žaidėjas, kuris nemėgsta pasižiūrėti serverio kainų ir ateinu į temą, siūlančią 1€ į minutę verslą už 700 tūkstančius, gal ir pagalvočiau, kad jis tiek ir turėtų kainuot. Na čia sunkiai taip įsivaizduoju, tad turiu kitų teorijų.

 

2. Žaidėjai nemoka pasiskaičiuoti atsipirkimo. Gali atrodyti, kad nusipirkus pavyzdžiui 23€ eurų į minutę verslą už 1,3 milijono, jis atsipirks per pora mėnesiu, na nes „ce pazaisiu pora dienu po 400 min ir jau yra gg ez“ bet kaip matom, laiko tarpas žyyyyyyyyyyyyyymiai ilgesnis - siekiantis net virš 2 metų. Manau tada žaidėjai tampa nusivylę, kai supranta, kad taip greitai jų įsigyti verslai neatsipirks, ir norėdami atsikeršyti taip pat parduoda nusipirktą verslą už milžinišką sumą. 

 

3. Taip pat kaip ir namų idėjų 3 punkte - jei neturite kur dėti pinigų, tai geriau nepirkit verslų už pinigus, kurie jums atsipirks per 2 metus - geriau paaukokite juos institucijoms.

 

Aišku, čia yra žaidimas, nereikia būti ekonomistu, daryk su pinigais ką nori. Tiesiog visa tai atrodo labai kvailai ir nelogiškai. O žmonės toliau siūlo už verslus sumas, kurios niekada jiems logiškai neatsipirks. Ta proga, tutorial'as, kaip pirkti verslą:

 

1. Pamatai tokią temą: http://forumas.rls.lt/index.php?/topic/58130-parduodu-versla-20min/ . Pasiknaisiojęs pamatai, kad žmogus mano, jog už 7€ į minutę verslą jis tikėtusi 750 tūkstančių, tai gali tik įsivaizduot, kiek jis norėtų už 20€ į minutę verslą. (čj apie pora limonų)

2. Nueini į šį puslapį - http://wiki.rls.lt/index.php?title=Verslai

3. Randi, kad temoje minimas verslas vertas 579 240€ serverio valiutos

4. Pasiunti pardavėja *keiksmai* arba siūlai iki 700-800 tūkstančių eurų maximum.

 

 

Uždaromasis žodis: Prašau, paskaitykite šią temą, visi verslininkai ir pirkėjai - susitvarkykite savo kainas, nes atrodote kvailokai, chebra. Rimtai. 

 

 

 

Šiam kartui tiek. Tikiuosi patiko. Jei labai patiko - feel free uždėti +REP, tikrai stengiausi pateikti geros informacijos. Kviečiu diskutuoti. 

 

P.S. Dar ieškau narių, kurie norėtų prisidėti prie šio projekto. Galbūt naujas formatas paskatins didesnį aktyvumą. Galite rašyti man AŽ, ten papasakosiu daugiau.

 

Ačiū už dėmesį. Kitas leidinys - kitą savaitę. Temos dar neatskleisiu.

 

Redaguota . Redagavo Tazas_Romero
  • Nepatinka 1

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Skaitydamas apie verslus prisimenu kaip prieš 4-5 dienas pardaviau savo verslą "Sprite kamšteliai" už 420k, tačiau mokesčiai atėmė ~100k tai gavau ~319k. Dabar realiai pagalvojus rimtai 420k už 2e į minutę? Shame on me :(

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Na galim pakaltint dont, kad neįdeda daugiau namų ir verslų - kuo daugiau jų būtų, tuo mažiau vertingesni būtų ir labiau skatintų konkurencingumą kainų atžvilgiu. Atsimenu kai rls valiuta konvertavosi į eurus, pinigų rr darė ir namus po 200k prakalinėjo XDD

 

Kada blokas? 

Respe kada tawo blokas?

  • Nepatinka 1

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Tiesiog suka varkes, perka viena kaina, parduoda brangiau, taip ir kyla kainos. pats seniau taip sukdavaus gan sekmingai.

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

prieš 1 valandą, Kučė_Bora said:

Tiesiog suka varkes, perka viena kaina, parduoda brangiau, taip ir kyla kainos. pats seniau taip sukdavaus gan sekmingai.

 

"Varkė" tai "varkė", tiesiog perkančiajam visiška nevarkė. Reikėtų būt protingesniems ir tiesiog nepirkt už tokias kainas, palaukt kol pardavėjai jas nuleis. Bet čia RLS, tikrai nevisi pasižymi protu xD

 

prieš 3 valandas, Ridas_Rls said:

Na galim pakaltint dont, kad neįdeda daugiau namų ir verslų - kuo daugiau jų būtų, tuo mažiau vertingesni būtų ir labiau skatintų konkurencingumą kainų atžvilgiu. Atsimenu kai rls valiuta konvertavosi į eurus, pinigų rr darė ir namus po 200k prakalinėjo XDD

 

Kada blokas? 

Respe kada tawo blokas?

 

Na kažkiek tiesos yra. Viena vertus 38 verslai ir apie 70 namų + vilos iki 80 žaidėjų turinčiam servui yra sočiai. Kita vertus puse tų verslų ir namų priklauso neaktyviems ar minimaliai aktyviems žaidėjams ar kelis objektus turinčiam žmogui. 

 

O Respės blogo aš paprašiau paveikslėlyje xD

Redaguota . Redagavo Tazas_Romero

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Kai aš irgi už 700k norėjau parduoti namo vertė 788k berods buvo, pradėjo aiškinti, kad tik už 250k teprakalčiau tokį namą. Bl nesuprantu aš..  

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Tiesiog serverio namo kaina lieka neišnaudota,čia viską pagal interjerą pardavinėja..

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

15 minutes ago, Ernis'Hard said:

Tiesiog serverio namo kaina lieka neišnaudota,čia viską pagal interjerą pardavinėja..

 

Esmė temos tokia - nesvarbu koks interjeras, namo funkcijos tos pačios. Taip, kaina gali priklausyti nuo interjero, bet čia nereiktų apsigauti ir neužmesti vien dėl to didelės kainos. 

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

prieš 11 valandas, Ernis'Hard said:

TAPK DPKT !

 

Kuo susiję verslai, namai ir DPKT? xD

 

prieš 11 valandas, Mantas_Supp said:

šeip tikrai gerai butu jeigu rmt butu tokios kainos :/

 

Nėra sunku tokias kainas padaryt - tiesiog reikia visiem gražiai susitart, kad nebepirktų už kosmines kainas. Skleisti žinia, kad va pvz Tazas parašė temą, kad neapsimoka pirkt nekilnojamojo turto už milžiniškas sumas, tai nepirksim kol nesumažinsit kainų ar pnš. Reikia tik noro turėt

 

prieš 10 valandas, Briusas_Pro said:

Aš lopas o tu ne ryžas

 

xD na va, nors vienas žmogus perskaitė paveikslėlį xD ps, tau galioja tas pats kas Respei - kada blogas?

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Ne į temą čia pasakiau,tiesiog pasakau,kad būtum geras DPKT :D

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

prieš 11 valandas, Ernis'Hard said:

Ne į temą čia pasakiau,tiesiog pasakau,kad būtum geras DPKT :D

 

Jau buvau porą kartų, gal ir nieko visai buvo. 

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

On 2016-10-30 at 09:18, Tazas_Romero said:

xD na va, nors vienas žmogus perskaitė paveikslėlį xD ps, tau galioja tas pats kas Respei - kada blogas?

Kažkaip šiuo metu nėr apie ką parašyt, bet galva sukasi, sukasi :s

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Dabar, kai pakeitė verslus, tai dar nieko, bet su namais... 

Pasidalinti pranešimu


Pranešimo adresas
Pasidalinti kituose tinklapiuose

Svečias
Ši forumo tema yra užrakinta, todėl tolimesnis komentavimas yra negalimas.


Copyright © 2012-2023 RLS.LT Powered by Invision Community

Dizaino piešimas - rsrytis
Dizaino programavimas - mantas.dev
×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Naudodamiesi svetaine jūs sutinkate su registracijos taisyklėmis bei slapukais.